Yazılımlarımızı Mobex , mobilesistem ve Bistropos isimleri ile özellikle Ege bölgesinde lisansız olarak dağıtımının yapıldığı tespit edilmiştir. Usulsüz Kullanım ile ilgili Yasal işlemler 12-16 Şubat 2013 Tarihinde İzmir Merkez, Urla, Karaburun, Çeşme bölgelerinde yapılmıştır.

 

Yazılımımızın kaynak kodları eski çalışanlarımız tarafından çalınarak kaynak kodları değiştirilerek izinsiz, lisansız olarak dağıtımı yapılmıştır.

 

Programı lisanssız olarak kullanan ve dağıtan iş yerleri hakkında Suç Duyurusunda bulunulmuş gerekli tespitler bilirkişi ile tespit edilmiş ve dava süreci başlamıştır. www.mobilesistem.com , www.bistropos.com , www.bistropos.com.tr , www.mobex.com.tr sitesi üzerinden tanıtımı ve dağıtımı yapılan firmanın iletişim bilgilerinde (Güzelyalı, Mithatpaşa Cd. No: 913/A, 35290 Konak/İzmir) bu isimde bir firmanın olmadığı İzmir Ticaret ve Sanayi Odası kayıtlarında olmadığı da savcılıkça tespit edilmiştir. Belirtilen adreste Surf Bilgisayar isimli bir firmanın olduğu yine savcılık aramalarında ve İzmir Ticaret Odası Kayıtlarından tespit edilmiştir.

Yine aynı şekilde https://mobex.com.tr/iletisim linkinde belirtilen adresler ile bistropos.com.tr/iletisim.html linkinde belirtilen adresler farklı olup bu adreslerde de bu firmaya ait herhangi bir iş yeri bulunamamıştır.

 

Mobilteg Mobil Bilişim Teknolojileri Grubu San.Tic.Ltd.Şti. firmasına ait yazılımlar sadece Mobilteg ve Bayileri tarafından satılmaktadır.

Eğer Bu isimler de bir yazılım satın almış iseniz herhangi bir mağduriyete uğramamak için

0 850 885 00 34

0 224 280 85 75

Numaralı telefonlardan bize ulaşınız. Firmamıza ulaşmanız durumunda mağduriyetinizi gidermek anlamında faturalarınızı bize beyan etmeniz durumunda lisanslarınız ücretsiz olarak verilecektir. Aksi takdirde lisanssız kullanımın tespit edildiği durumda gerekli yasal işlemler bu firmalar hakkında da yapılacaktır.

Kamu Oyuna duyurulur.

Mobilteg Mobil Bilişim Teknolojileri Grubu San.Tic.Ltd.Şti.

01.03.2013